Міжнародна співпраця

Рокитнівський професійний ліцей – учасник міжнародного проєкту «Поза межами Європи із мікрокваліфікаціями» (англійською ВЕМ від Beyond Europe with Micro-сredentials) програми Erasmus+.

Мета проєкту ВЕМ полягає в передачі досвіду Європейської кредитної системи професійної освіти і навчання з питань розроблення мікрокваліфікацій країнам, що не є членами ЄС, та його адаптації до відповідних місцевих умов.

Партнерство проєкту BEM включає країни-члени ЄС, асоційовані країни, країни-кандидати та країни, які не є членами ЄС, а саме: Чорногорія, Сербія, Північна Македонія, Вірменія, Грузія, Україна, Норвегія й Німеччина. Планується розробити від 10 до 12 мікрокваліфікацій на кожну країну-учасницю консорціуму. Розроблені мікрокваліфікації будуть включені до багатомовного «Банку навичок», який ведеться в Норвегії, що надасть їм додану вартість, тому що інші країни чи сектори зможуть використати їх.

Проєкт BEM об’єднує інституції професійної освіти і навчання (ПОН), національні кваліфікаційні агенції та провайдерів ПОН (професійно-технічні навчальні заклади та навчальні центри) з восьми країн. Це широке проєктне партнерство уможливлює акредитацію, документування та визнання мікрокваліфікацій відповідно до умов, що застосовуються в кожній країні та створює додаткову можливість для розбудови ефективних партнерств закладів професійної освіти та активних гравців ринку праці.

Семінар української команди в Проєкті ЄС Ерасмус+ ВЕМ «За межами Європи з мікрокваліфікаціями» на тему «Опис мікрокваліфікацій в проєкті ВЕМ».

23 травня 2024 року, в місті Києві відбувся семінар української команди в Проєкті ЄС Ерасмус+ ВЕМ «За межами Європи з мікрокваліфікаціями» на тему «Опис мікрокваліфікацій в проєкті ВЕМ».
Захід відбувся у Національному агентстві кваліфікацій у змішаному форматі. Серед учасників: представники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, національний координатор – Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Донецькій області та Національне агентство кваліфікацій.
Робочу групу Рокитнівського професійного ліцею представили:
Альона ЛОБАЧ – заступник директора з навчально-виробничої роботи;
Наталія КОНДРАТОВЕЦЬ – методист.
Учасники семінару обговорили формат опису мікрокваліфікацій в міжнародному проєкті ВЕМ (англійською мовою) та в Україні (українською мовою).
Юрій Рашкевич, член Національного агентства кваліфікацій, обгрунтовано розповів про мікрокваліфікації, їх місце в освіті та на ринку праці, а також про формулювання результатів навчання в описі мікрокваліфікацій.
#beyondeuropewithmicrocredentials #erasmusplusproject

ЗАСІДАННЯ УЧАСНИКІВ ПРОЄКТУ ЄС ЕРАСМУС+ ВЕМ!

30 травня 2024 року відбулось онлайн засідання робочих груп 8-ми держав учасниць Проєкту Європейського Союзу Erasmus+ BEM.
Під час засідання обговорили методичні рекомендації щодо заповнення Форми мікрокваліфікацій, презентовані Tatevik Gasparyan.
Учасники отримали відповіді на запитання та узгодили графік наступних зустрічей!
#beyondeuropewithmicrocredentials #erasmusplusproject