Міжнародна співпраця

Рокитнівський професійний ліцей – учасник міжнародного проєкту «Поза межами Європи із мікрокваліфікаціями» (англійською ВЕМ від Beyond Europe with Micro-сredentials) програми Erasmus+.

Мета проєкту ВЕМ полягає в передачі досвіду Європейської кредитної системи професійної освіти і навчання з питань розроблення мікрокваліфікацій країнам, що не є членами ЄС, та його адаптації до відповідних місцевих умов.

Партнерство проєкту BEM включає країни-члени ЄС, асоційовані країни, країни-кандидати та країни, які не є членами ЄС, а саме: Чорногорія, Сербія, Північна Македонія, Вірменія, Грузія, Україна, Норвегія й Німеччина. Планується розробити від 10 до 12 мікрокваліфікацій на кожну країну-учасницю консорціуму. Розроблені мікрокваліфікації будуть включені до багатомовного «Банку навичок», який ведеться в Норвегії, що надасть їм додану вартість, тому що інші країни чи сектори зможуть використати їх.

Проєкт BEM об’єднує інституції професійної освіти і навчання (ПОН), національні кваліфікаційні агенції та провайдерів ПОН (професійно-технічні навчальні заклади та навчальні центри) з восьми країн. Це широке проєктне партнерство уможливлює акредитацію, документування та визнання мікрокваліфікацій відповідно до умов, що застосовуються в кожній країні та створює додаткову можливість для розбудови ефективних партнерств закладів професійної освіти та активних гравців ринку праці.